U periodu od 12. do 18. februara u Zakopane u Poljskoj održan je još jedan projekat u saradnji sa Erasmus+ programom. To je bio početni sastanak namijenjen umrežavanju mladih, u ovom slučaju iz 6 zemalja širom Evrope. Učesnice su bile još i Srbija, Makedonija, Albanija, Grčka i naravno Poljska. Primarni cilj je bio razmatranje i pronalaženje načina kako osigurati što bolji pristup na medijske alate za mlade u potrebi i sa manjim mogućnostima.
„Organizacije koje su učestvovale, pored Mladiinfo Montenegro koju sam ja predstavljala jesu: Društvo mladih 4, Savjet mladih Sledeća generacija, Media Terranea, Uradi to, Savez omladinskih radnika.
Tokom ovog projekta, članovi nevladinih organizacija zemalja učesnica okupili su se kako bi identifikovali problem koji imaju mladi u potrebi, diskutuju o tim pitanjima i pronađu rješenja, sve vrijeme dok se međusobno povezuju kroz praktično neformalno učenje i razmjenu iskustava koje imaju u svojoj zemlji, I probleme koji su karakteristični za njihova interesovanja. Ovaj projekat je bio i prvi je u seriji od tri predvidjena i sve s namjerom da se stvori platforma koja će ponuditi bolje mogućnosti za one koji ih još uvijek nemaju.
Organizovane su interkulturalne večeri, gdje je svaka zemlja pričala o svojim običajima, o izvrsnoj hrani. Posebno mi se dopala noć kada su Grčka, Makedonija i Poljska svoje neke običaje nama dočarali kroz improvizovanu svadbu. Te iste večeri Grci su nam dali da sami spremimo Tzatziki sos, svaka zemlja je dobila sastojke i onako na svoju ruku da spremi najbolje što zna, i oni su kasnije bili degustatori spremljenog, gdje su ocjenjivali sve zemlje koje su učestvovale, ali nažalost Crna Gora nije odnjela pobjedu.
Posebno mi se svidio grad koji su organizatori izabrali za ovaj prvi sastanak. Zakopane je grad na Tatra planinama, popularan kod skijaša u zimskim mjesecima i planinarima koji tokom cijele godine tu dolaze. Krajem 18. i početka 19. vijeka, Zakopane je prerastao u najvidljiviju umjetničku koloniju Poljske, a potonula kultura okončana sovjetskim uticajem poslije Drugog svjetskog rata. Danas se priča o kulturi kompletno sa lijepim drvenim kućama i pravim zimskim eksterijerom za temperature ispod nule I veoma hladne zime.
Naučila sam nekoliko stvari koje mogu da implementiram kroz rad u sektoru sa mladima, ali nadam se nakon završenih obuka da će mladi u Crnoj Gori imati priliku da čuju i nauče ono što nisu do sada znali“, izjavila je Mijović.